magazin
A hetvenes évek fiataljai az Illés zenéjére, közösen képzelik el milyen lehetett Petőfi karaktere, a forradalom lendülete. A ma 50 éve bemutatott…
továbbmagazin
A hazai nézőket is letaglózza majd Marilyn Monroe kulisszák mögötti drámája, Evan Peters újra pszichopata sorozatgyilkosként tér vissza, Bujtor…
továbbhír
Szeptember elején Jancsó Miklós munkássága előtt tiszteleg a Cinema MOM következő vetítéssorozata, amely során szeptember 1. és 7. között minden…
továbbhír
Jancsó Miklós mesterműveiből rendeznek retrospektív vetítést a júliusi Ceau, Cinema! filmfesztiválon.
továbbmagazin
Április 29. a tánc világnapja, a magyar filmtörténetben pedig különösen kiemelt jelentősége van a táncnak: nemcsak Jancsó Miklós miatt, hanem mert…
továbbhír
A neves New York-i művészmozi, a Metrograph január 14. és 17. között Jancsó Miklós hat felújított mesterművét tűzi műsorra. A Szegénylegényektől a…
továbbmagazin
Színes ruhák, táncolva daloló fiatalság, lendület és agresszió, meztelenség és fegyverek. 100 éves született Jancsó Miklós, akinek érzéki…
továbbmagazin
Ha azt gondolod, egy száz éve született rendező már legfeljebb a lexikonokba való, akkor nyilván nem ismered eléggé Jancsó Miklós életművét. Íme tíz…
továbbhír
A Freeszfe Egyesület szeptember 27-től október 1-ig a Budapesti Őszi Fesztivál felkérésére programsorozattal készül, mellyel a centenárium…
továbbmagazin
2021. szeptember 27-én lenne 100 éves a magyar filmtörténet egyik legjelentősebb alkotója, Jancsó Miklós. A legendás rendező előtt a Jancsó 100…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéGyilkolni? Az tiszta dolog. Te mocskolod be azzal, hogy az erőszakkal megpróbálsz félelmet eladni. Azt kérded miért? A válaszom miért ne?
Mickey Knox / Született gyilkosok